Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 26.10.2017 17:47:25 

SNAILDREAM

 
 

Atlas exotických suchozemských slimákov

 

 Ariophantidae

 

 

Cryptozona bistrialis India

 

Tento druh pochádzajúci z Indie dorastá do veľkosti 3 - 4 cm. Tak ako aj ostatné slimáky z čeľade Ariophantidae aj tento je dosť rýchly. Po spárení kladie okolo 30 - 60 žltkastých vajíčiek  zvláštneho podlhovastého tvaru. Priemerná veľkosť vajec je 7x5 mm. Z vajíčiek sa často ako prvý vyliahne najsilnejší jedinec a pokiaľ tomu nezabránime tak ostatné vajíčka skonzumuje.

 

 

 

Macrochlamys sp. Duong Dong, Phu Quoc, Vietnam

 

Macrochlamys sp. Duong Dong, Phu Quoc pochádza z Vietnamu. Presne neurčený druh. Oproti druhu Tanychlamys amboinensis Indonesia má sivomodré telo a svetlejšiu ulitu. Rozmnožovanie je pravdepodobne tiež také isté.

 

 

 

 

Macrochlamys sp. Kandy, Sri Lanka

 

Macrochlamys sp. Kandy je bližšie neurčený druh, vyskytuje sa na Sri Lanke. Je veľmi podobný druhu Tanychlamys amboinensis ale má viac nažltkasté telo.

 

 

 

 

 

Tanychlamys amboinensis Indonesiatanychlamys-amboinensis-indonesia.jpg

 

Tanychlamys amboinensis je zvláštny druh malého suchozemského ulitníka. Dorastá do veľkosti 2 - 3 cm. Po spárení nakladie okolo 15 - 30 bielych guľatých vajíčiek.

 

 

 

Camaenidae

 

Caracolus sp.Barbados

 

Slimák Caracolus sp. Barbados býva nazývaný aj Pleurodonte sp. Barbados, nie je to presne určený druh. Existuje žltá a hnedá  pásikovaná forma. Dorastá do veľkosti okolo 2cm. Po spárení nakladie do 20 mäkkých vajíčiek bez škrupiny.

 

 

 

 

Pleurodonte excellens

 

Pleurodonte excellens je zaujímavý slimák. Jeho kruhovitá ulita dorastá do veľkosti 6,5 cm. Po spárení kladie okolo 20 vajíčiek bez škrupiny. Vyskytuje sa konzumácia nakladených vajec preto je ich potrebné včas oddeliť.

 

 

 

Pleurodonte marginella marginella

Pleurodonte marginella marginella patrí do čeľade camaenidae. Je to malý slimák ale pestro sfarbený. Dorastá do veľkosti približne 3cm, po spárení kladie okolo 20 vajec bez škrupiny.

 

 

 

Helicidae

 

Helix aspersa maxima

 

Je to druh, ktorý je chovaný aj na kulinárske účely pre jeho chutné mäso a vajíčka. Jeho sliz sa využíva na lekárske účely. Dorastá do 4 - 5 cm. Po spárení kladie 50 - 200 vajíčiek, ktoré sa liahnu približne za 3 týždne. Dožíva sa približne 3 rokov.

 

 

 

 
TOPlist
Copyright © Snaildream 2012 - 2017